Auktion 872
i Havnen
Moderne kunst og design
1802/529
James Daniel Torlakson: "Container", 1970'erne. Sign. Torlakson. Akvarel på papir. Lysmål 34 x 47.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
1747/899
Børge Mogensen: Daybed med stel af patineret eg. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med blåternet uld. Model 4312.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
1747/619
Ulrich Erben: "Ohne titel", 1974. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 150.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
55.000 DKK -
1747/533
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
44.000 DKK