Auktion 872
i Havnen
Moderne malerier
Moderne kunst og design
1736/655
Sven Dalsgaard: "Opskrift (Flæsk)", 1978. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Mixed media på træplade. 60 x 60.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
1731/533
Anders Moseholm: "The View.com", 2013. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på aluminium. 123 x 245.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
1731/521
Ulrik Møller: "U.T. (Landskab ved Bøgebjerg)", 1998. Sign. og dateret samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 90.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK