Auktion 872
Ældre malerier og møbler
2 emner
1733/181
Samuel Lawson: Engelsk George II standur i kasse af mørkpoleret egetræ. Sign. Sam Lawson, Keighley. 18. årh.s midte. H. 209. B. 54. D. 30.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
1725/26
ET PAR svenske rokoko armstole af bemalet træ. Stockholm, 18. årh.s midte (2)
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt