Auktion 1831
i Aarhus
Moderne grafik /
Nutidskunst
1838/510
Maurice Estève: "Bouinotte". Sign. Estève, 90/120. Litografi i farver. Lysmål 60,5 x 46,5.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1831/757
Robert Jacobsen: Kompositioner. Sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 52 x 67,5 og 60 x 63. U.r. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
750 DKK -
1831/745
Kurt Trampedach: Udstillingsplakat. Sign. Trampedach, 1992. Offset i farver. Bladstørrelse 135 x 96,5. U.r.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
800 DKK -
1831/704
Hans Henrik Lerfeldt: Komposition med kvinde og insekter. Sign. Lerfeldt, 80, ea. Håndkoloreret radering. Lysmål 30,5 x 23,5.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK