Auktion 1831
i Aarhus
Moderne grafik /
CoBrA
3 emner
1836/802
Corneille: Figurkomposition med kvinder og fugl. Sign. Corneille 89, HC 4/10. Litografi i farver. Bladstørrelse 115 x 82.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
1831/821
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 91, 42/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 68 x 50.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
1831/711
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 91, 63/99. Litografi i farver. Lysmål 58 x 88.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK