Auktion 1831
i Aarhus
Moderne grafik
1838/510
Maurice Estève: "Bouinotte". Sign. Estève, 90/120. Litografi i farver. Lysmål 60,5 x 46,5.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
1836/802
Corneille: Figurkomposition med kvinder og fugl. Sign. Corneille 89, HC 4/10. Litografi i farver. Bladstørrelse 115 x 82.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
1831/821
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 91, 42/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 68 x 50.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
1831/757
Robert Jacobsen: Kompositioner. Sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 52 x 67,5 og 60 x 63. U.r. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
750 DKK -
1831/745
Kurt Trampedach: Udstillingsplakat. Sign. Trampedach, 1992. Offset i farver. Bladstørrelse 135 x 96,5. U.r.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
800 DKK -
1831/711
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 91, 63/99. Litografi i farver. Lysmål 58 x 88.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
1831/704
Hans Henrik Lerfeldt: Komposition med kvinde og insekter. Sign. Lerfeldt, 80, ea. Håndkoloreret radering. Lysmål 30,5 x 23,5.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK