Auktion 1831
Moderne kunst og design
2 emner
1841/675
Alfred Madsen: "Jernlåge", 1981. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 65 x 95.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
1841/657
Bentemarie Kjeldbæk: "Moderne dame 2", 1992. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 95 x 85. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK