Et par franske Charles X form kandelabre af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s slutning. H. 53 cm. (2)
Vurdering : 4.000 DKK
Hammerslag: 2.000 DKK
Et par franske empireform kandelabre af forgyldt bronze. 19. årh. H. 53 cm. (2)
Vurdering : 8.000 DKK
Hammerslag: 6.000 DKK