Auktion 1831
Moderne skulpturer
Moderne kunst og design
1835/612
Edvard Eriksen: Den lille havfrue. Sign. Edvard Eriksen, sculp. RA, Copenhagen samt stemplet Ib Rathje. Figur af bronze. H. 24.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1835/613
Louise Sparre: Brosten. Sign. Louise Sparre 2006. Laserprint og plast. 14 x 14 x 14.
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
260 DKK -
1835/578
Hanne Varming: Komposition. Usign. Væghængt relief af gips. Diam. 31,5.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
1835/531
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt