Auktion 1831
Moderne grafik
Moderne kunst og design
1835/603
Salvador Dali: Komposition fra serien "Japanese Fairy Tales", 1974. Sign. Dali, 151/175. Radering i farver. Lysmål 65 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
1835/614
Marc Chagall: Komposition. Usign. Litografisk tryk i farver. Lysmål 35 x 26.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
1835/601
Ejler Bille: Udstillingsplakat fra Den Frie Udstilling. Sign. Ejler Bille, 16/140. Litografi i farver. Lysmål 62 x 43.
Vurdering :
1.500 DKK Ikke solgt
1835/535
Asger Jorn: "Odradek" og "Sourire d'Antibes" (Rencontre). Sign. Jorn 1953. Klichetryk. Lysmål 13 x 20,5 og 19 x 15. (2)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK