Auktion 1831
Moderne skulpturer /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
1923/756
Sven Dalsgaard: "Evighedens port, foran graven". Usigneret. Skulptur af gips på plade af sortlakeret træ. H. 39. L. 42. B. 20.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
1831/648
Lise Honoré: "Pakke med ukendt indhold". Sign. Lise Honoré 99, 104/300. Skulptur af bronze og snor. H. 6. L. 11. B. 7. Æske medfølger.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
1831/597
Jens-Flemming Sørensen: Kvindeportræt. Sign. JFS. Brunpatineret bronze. H. 32.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK