Auktion 1831
Moderne grafik /
Klassisk modernisme
Moderne kunst og design
2 emner
1831/604
Oluf Høst: To kompositioner med Bognemark. Begge sign. Litografier i farver. Lysmål 49 x 62 og 41 x 63. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
1831/525
Hans Scherfig: "Afrikansk elefant". Sign. Scherfig 1971, 130/150. Litografi i farver. Lysmål 60 x 44.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK