Auktion 1831
Moderne grafik
Moderne kunst og design
2 emner
1838/725
Sam Francis: Plakat fra Philosophie des arts collection. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 84 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
1838/510
Maurice Estève: "Bouinotte". Sign. Estève, 90/120. Litografi i farver. Lysmål 60,5 x 46,5.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt