I. L. Jensen, skole, 19. årh.: Opstilling med hybenrose og lyserøde roser på en stenkarm. Usigneret. Olie på mahogni. 27,5 x 36,5.
Vurdering : 2.000 DKK
Hammerslag: 1.000 DKK