Asiatisk samtidskunst
Moderne malerier og skulpturer
880/725
Haris Purnomo: "The Pink Tail". Sign. Haris Purnono. Olie på lærred. 180 x 200. (1916)
Vurdering :
100.000 DKK Ikke solgt
880/723
Haris Purnomo: "Green Baby no 2". Sign. Haris Purnomo. Olie på lærred. 180 x 200. (1991)
Vurdering :
100.000 DKK Ikke solgt
880/722
Cao Xiaodong: "Save as Exile", 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 146 x 108. Uindrammet. (1877-1)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
880/721
Cao Xiaodong: "Save as 100%", 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 135 x 135. Uindrammet. (1877-3)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
880/720
Fang Lijun: "No 4". Sign. (på kinesisk) 2008. Olie på lærred. 180 x 250. Uindrammet. (1976)
Vurdering :
1.600.000–1.800.000 DKK Ikke solgt