Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Malerier og tegninger
2 emner
899/138
Michele Tosini, efterfølger, 16. årh. eller senere: Madonna med Barnet og Johannes Døberen. Usigneret. Olie lærred monteret på træ. 72 x 50.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
899/18
Bertel Thorvaldsen: Portrætbuste af Caspar Bartholin (1782-1805). 1818-1819. Hvid marmor. H. 59.
Vurdering :
350.000–400.000 DKK Ikke solgt