Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Malerier
2 emner
896/88
Simon Simonsen: "En Hønsehund med sine Hvalpe". Sign. Simon Simonsen 1879. Olie på lærred. 79 x 116.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK Hammerslag:
60.000 DKK -
896/45
H. A. Brendekilde: Ung kvinde med blåt sjal og en kurv med hyldeblomster. Sign. H. A. Brendekilde 1884. Olie på lærred. 47 x 64.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Ikke solgt