Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Varia, møbler og tæpper
896/203
Gustaviansk prismekrone. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 100. Diam. 79.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
28.000 DKK -
895/285
Et par sengustavianske konsoller af forgyldt og bemalet træ. 18.årh.s slutning. H. 87. B. 68. D. 40. (2)
Vurdering :
60.000 DKK Hammerslag:
42.000 DKK -
895/257
Fereghan-Sarouk paladstæppe, Persien. Imponerende og dekorativt medaljondesign på blå bund. Ca. 1940. 707 x 437.
Vurdering :
50.000 DKK Ikke solgt
895/212
Et par franske stager af sølv. Mester Mathieu-Francois Oudvore, Saint-Malo 1763-1766. H. 25 cm. (2)
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK