Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2038/289
Nederlandsk maler, 17. årh.: Portræt af en herre. Usigneret. Olie på lærred. 49,5 x 42.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
2038/7
Thomas Wyck: En rytter spørger om vej i en smal italiensk gyde. Usigneret. Olie på lærred. 60 x 47.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK