Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2031/147
Vacheron Constantin lommeur af 18 kt. guld, ref. 59001. Mekanisk værk med manuelt optræk, Cal. 1015. Ca. 1980. Kassediam. 42 mm.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2031/135
Solur af messing bestående af to ringe graveret med hhv. romertal, bynavne, bredde og længdegrader, hvor imellem månedsskala. Ej stemplet. 18. årh. Diam. 9 cm.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK