Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Ældre malerier
Malerier og tegninger
3 emner
895/77
Carl Locher: Båden går ud. Sign. Carl Locher Hornbæk 84. Olie på lærred. 118 x 195.
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
893/21
Antoine Guindrand: Udsigt over kysten og havnen i Napoli. Sign. Guindrand 1838. Olie på lærred. 40 x 61.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
893/8
Niels Bredal: Forum Romanum set fra Capitolium, i baggrunden Colosseum. Sign. N. Bredal 1869. Olie på lærred. 41 x 53.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt