Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Ældre malerier
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2004/73
Paul Fischer: "Ved Hvidsten i Norge". Kunstnerens hustru Dagny ved vinduet. Sign. Paul Fischer Hvidsten 1892. Olie på lærred. 67 x 55.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
2004/25
Nederlandsk maler, 17. årh.: Interiør med to skrivere. Usigneret. Olie på lærred. 97 x 114.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK