Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
Ældre malerier, møbler og varia
2012/9080
Model efter Louis-Simon Boizot (1743-1809): Figur af patineret bronze, 'Proserpinas rov'. 19. årh. H. 50. Diam. 27.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2006/430
Stor rokoko væglampet af delvist forgyldt træ, med tre lysarme af metal, udskåret med ornamentik. Centraleuropa, 18. årh.s midte. H. 73. B. 53. D. 26.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2006/25
Ubekendt maler, 18.årh.: Portræt af en pige i blå rokokokjole. Usigneret. Olie på lærred. 80 x 63.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK