Ældre kunst, antikviteter, smykker og armbåndsure
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2122/115
Henricus Josephus Antonissen: En hyrdefamilie holder hvil. Sign. H. J. Antonissen f. 1790. Olie på lærred. 62 x 91.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2009/17
Fransk 'Duchesse Brisé' af delvist forgyldt træ; tredelt. Rokokoform, 19. årh.s slutning. H. 104. L. 220. B. 80.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK