924 Highlights
Moderne malerier /
Nutidskunst
CoBrA og moderne kunst
924/369Lyngby
Gustaf Munch-Petersen: Uden titel. Sign. GM-P 35. Gouache på papir. Lysmål 59,5 x 48.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
924/405Lyngby
Wilhelm Freddie: "Portræt af Richard Wagner No. I". Sign. Freddie 1961, samt på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 66.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/410Lyngby
Ole Ahlberg: Uden titel, 2001. Sign. Ole Ahlberg 01. Olie på lærred. 41 x 35.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK -
924/418Lyngby
Günther Förg: Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 94. Akryl på bly. Monteret på plade. 60 x 40.
Vurdering :
250.000–400.000 DKK -
924/448Lyngby
Walasse Ting: Kvindeportræt. Sign. med kunstnerens røde stempel. Tusch på papir. Lysmål 58 x 42.
Vurdering :
35.000–45.000 DKK -
924/483Lyngby
Signeret program fra The Beatles' koncert i K.B. Hallen i København den 4. juni 1964. 16 sider.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK