924 Highlights
Tæpper
Antikviteter og ældre våben
2 emner
924/197Lyngby
Signeret Hereke silke- og metaltrådstæppe, Tyrkiet. Nichedesign. Ca, 1,32 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 112 x 85.
Vurdering :
12.000 DKK -
924/242Lyngby
Antikt Suzani broderi, Usbekistan, central Asien. Gentagelsesmønster med blomstergrene i silkebroderi på lys bomuldsbund. Ca. 1900. 166 x 235.
Vurdering :
40.000 DKK