Moderne kunst
Malerier og skulpturer
899/1224
Walasse Ting: To kvinder med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel samt Walasse Ting, NY, 83 på bagsiden. Akryl og akvarel på papir monteret på lærred.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Ikke solgt
899/1218
Walasse Ting: Tre kvinder med blomster, 1981. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akryl og akvarel på papir monteret på lærred. 182 x 98.
Vurdering :
899/1178
Walasse Ting: "Chinese Poem", Summer, New York City 1962. Sign. med kunstnerens røde stempel. Tusch og fedtfarve på papir. 181 x 123. Uindrammet.
Vurdering :
100.000–150.000 DKK Hammerslag:
100.000 DKK -
899/1135
Carl-Henning Pedersen: "Golden Bird", Dolomiti, 1975. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 106 x 125.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Hammerslag:
220.000 DKK