Moderne kunst
Moderne malerier /
Nutidskunst
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
896/741
Hartwell Yeargans: "The Family". Sign. og med titel på blændrammen. Olie på lærred. 83 x 61.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
896/739
Hartwell Yeargans: Uden titel. Sign. H. Yeargans. Olie på lærred. 63 x 51.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK -
896/738
Hartwell Yeargans: "Jazz Trio". Sign. H. Yeargans; sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 105 x 60.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK