Moderne kunst
Malerier og skulpturer
906/497
Julio Gonzalez: "Pris rouges". Sign. J. G. 1936, titel på bagsiden. Akvarel, tusch og farvekridt på papir. Bladstørrelse 19 x 15.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
900/486
Lars Tygesen: Uden titel, 2007. Usign. Collage og olie på lærred i to dele. Samlet 250 x 250. Uindrammet.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
896/611
Michael Kvium: "Absolute Nature", 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 190 x 190. Uindrammet.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Ikke solgt
896/610
Michael Kvium: "Overgivelse til Omgivelse" (Surrender to the Surroundings), 2004. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 170 x 190. Uindrammet.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK Ikke solgt
896/601
Michael Kvium: "Be Creative", 1999. Dyptikon. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 100 samt 90 x 70. Uindrammet. (2)
Vurdering :
175.000–200.000 DKK Hammerslag:
170.000 DKK -
896/532
Johannes S. Kjarval: Parti fra Thingvellir, Island. Sign. J. S. Kjarval 1937. Olie på lærred. 102 x 147.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Hammerslag:
135.000 DKK