Moderne kunst
Moderne malerier /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2040/535
Albert Mertz: Uden titel. Sign. på bagsiden AM okt. 79. Mixed media på plade. 70 x 70. Monteret mellem to lag plexiglas.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
2027/664
Freddie A. Lerche: "Vejen IV", 1983. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 116 x 133.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2014/673
Alexandre Fassianos: "Georgette dans la chambre". Sign. A. Fassianos. Gouache på papir. Bladstørrelse 44 x 47.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2014/541
Thorbjørn Lausten: Uden titel, 1973. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2014/535
Albert Mertz: "Gaveideer fra guldsmeden". Sign. på bagsiden Mertz 89 samt dateret 29/4/89. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse 62 x 47,5.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK