Moderne kunst og design
Moderne grafik /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2 emner
2031/741
Dennis Oppenheim: "Projects", 1973. Portfolio med 10 original litografier i farver, 61/80.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
1944/543
Friedensreich Hundertwasser: "Abschied aus Afrika". Sign. Hundertwasser, 668, Roma 1967, 38/90/CLX. Litografi med metalprægninger. Lysmål 49 x 65.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK