888 Moderne kunst
i Bredgade
Moderne malerier
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
893/751
Preben Hornung: Atelierbillede. Sign. monogram. Olie på lærred. 80 x 112.
Vurdering :
50.000 DKK Ikke solgt
893/742
Ib Geertsen: "Variation VI", 1971. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
893/741
Ib Geertsen: "Variation IV", 1971. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 50
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK