888 Moderne kunst
Moderne skulpturer /
CoBrA
Malerier, grafik og fotografier
888/702
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 98, 37/40. Stemplet F. Delille, Paris. Atelier/studio J.M. Foubert. Keramisk relief. 52 × 44
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
888/700
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 98, BAT. Stemplet F. Delille, Paris. Atelier/studio J.M. Foubert. Keramisk relief. 52 × 43
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
888/696
Ejler Bille: "Dyret", 1937. Sign. E. Bille E.A. Patineret bronze. H. 26.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
42.000 DKK