880 Moderne kunst
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
900/525
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker". Sign. på bagsiden R.M. 20-VII-92. Olie på lærred. 100 x 81
Vurdering :
70.000 DKK Ikke solgt
884/781
Kehnet Nielsen: Uden titel, 1982-95. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på masonit i fire dele. Samlet 146 x 138. (4)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK -
884/771
Per Kirkeby: Uden titel. Overmaling. Sign. på bagsiden Per Kirkeby 1978. Mixed media på lærred. 42 x 60.
Vurdering :
75.000 DKK Ikke solgt