880 Moderne kunst
Malerier, skulpturer og foto
2 emner
884/679
Pierre Winther: "Shark Riding", fra serien "The Underwater Project". Ed. 2/4 + 2 AP. Archival Pigment Ink Print, monteret i træramme. 162 x 230 cm.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
884/662
Richard Mortensen: "Leyden" "Akureyri - le grand moulin à vent". Sign. på bagsiden Mortensen 76 med titel. Olie på lærred. 240 x 195
Vurdering :
175.000–200.000 DKK Hammerslag:
150.000 DKK