880 Moderne kunst
Moderne kunst og design
2 emner
1920/600
Richard Lindner: "Spoleto 1957 - 1967". Sign. R. Lindner, AP. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 101 x 70.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
1920/568
Janne Räisänen: "Nukkuva Runeberg", 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 34. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK