880 Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
1906/574
Maiju Salmenkivi: "Strange Fruit", 2009-10. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie og tempera på lærred. 62 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1906/550
Claus Johansen: “Lyse stammer, Foraar”, Bornholm 1938. Sign. CJ; dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 61,5.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt