880 Moderne kunst
Moderne grafik /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2 emner
1920/600
Richard Lindner: "Spoleto 1957 - 1967". Sign. R. Lindner, AP. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 101 x 70.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
1913/595
Serge Poliakoff: "Composition jaune, orange et verte", 1957. Sign. Serge Poliakoff, 64/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 51 x 66.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK