880 Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
1935/632
Søren Dahlgaard: "Breathing painting", 2010. Usign. PVC lærred med elektrisk system. 100 x 100 x 12.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
1920/568
Janne Räisänen: "Nukkuva Runeberg", 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 34. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK