880 Moderne kunst
Moderne malerier /
CoBrA
Moderne malerier og foto
3 emner
880/768
Ejler Bille: Komposition. Sign. Ejler Bille 1947. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 19 x 27.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
880/767
Henry Heerup: Opstilling med kande og objekter. Sign. Heerup. Olie på lærred. 105 x 70.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
880/766
Mogens Balle: Komposition, 1956. Sign. MB. Olie på lærred. 80 x 73.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK