880 Moderne kunst
Moderne grafik /
Nutidskunst
Moderne malerier og skulpturer
2 emner
880/683
Pablo Picasso, efter: "Bethsabée", 1966. Sign. Picasso, 66/300. Blindstempel Atelier Crommelynck, Paris. Akvatinte i farver. Bladstørrelse 45,5 x 56.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK -
880/679
Pablo Picasso: "Troisième Affiche Vallauris (sans la lettre)", 5. juni 1948. Sign. Picasso, 33/50. Litografi. Lysmål 46 x 62.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK