880 Moderne kunst
Moderne kunst og design
3 emner
1904/852
Svend Wiig Hansen: Uden titel. Sign. på bagsiden Wiig Hansen 85. Olie på lærred. 46 x 55.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
1844/543
Alexander Tovborg: "Study of Nemisis", 2007. Sign. med titel og dato på bagsiden. Mixed media på japan papir monteret på plade. 114 x 112.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
1844/547
Erik Thommesen: "Barnehoved". Sign. Erik 1946. Udført i 8 ekspl. Bronze. H. 10,5.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK