880 Moderne kunst
Moderne kunst og design
1906/550
Claus Johansen: “Lyse stammer, Foraar”, Bornholm 1938. Sign. CJ; dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 61,5.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
1845/878
John Kørner: Komposition. Sign. John Kørner, 2002. Serigrafi på glas. Unika tryk udført på baggrund af vægdekoration. 104 x 184 stykket. (2)
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
1845/581
Kehnet Nielsen: "Solitudes I-VIII, No. III", 1995. Sign. på bagsiden Kehnet Nielsen 1995 samt betitlet. Olie på lærred. 205 x 70.
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt