876: Dansk guldalder: inspiration og indflydelse
Ældre malerier
Malerier
2 emner
1906/25
Jørgen Roed: Landskab med tårn og regnbue. Usigneret. Betegnet på bagsiden. Olie på papir monteret på malepap. 16 x 23.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
877/62
I. L. Jensen: Blomsteropstilling. Sign. I. L. Jensen 1846. 62 x 82. Olie på lærred. Damborg hjørnebobinetramme med etiket.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK Hammerslag:
150.000 DKK