876: Dansk guldalder: inspiration og indflydelse
Ældre malerier og møbler
2 emner
1810/5
Hans Ditlev Christian Martens: Kunstnerens selvportræt med palet. Usigneret. Betegnet på bagsiden af kunstneren. Olie på lærred. 49 x 35.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt
1804/33
Wilhelm Marstrand: En italiensk kvinde kysser en munks hånd. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. 26 x 21.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK