872 Ældre malerier
Malerier & bøger
2 emner
873/102
Ubekendt maler, 18. årh.: Portræt af en adelsdame. Utydelig signatur og datering. Olie på lærred monteret på lærred. 91 x 73.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
873/54
Michael Ancher: "Strandparti i aftendis". Usigneret. Olie på lærred. 37,5 x 60,5.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Ikke solgt