872 Ældre malerier
Ældre malerier og møbler
2 emner
1731/97
Wilhelm Marstrand: "Italienske Landboere paa Vej til Byen". Skitse. 1869. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. 43 x 57.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
1731/1
Alfred Schwarz: En amorin og ung pige i selskabskjole. Sign. Alf. Schwarz. Olie på træ. 96 x 70.
Vurdering :
40.000 DKK Ikke solgt