Kvium-værker fra auktion 1744
i Havnen
Moderne grafik
Moderne kunst og design
1750/642
Michael Kvium: "The Model", 2013. Sign. Kvium 13, 40/45. Litografi i farver. Bladstørrelse 100 x 68. (14792)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
1750/641
Michael Kvium: "Speed Head". Sign. Kvium 06, 114/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 40 x 40.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
1744/727
Michael Kvium: "Limelight Bastard", 2005. Komposition del nr. 6. Sign. Kvium 2005, 57/150. Litografi i farver. Lysmål 23 x 23.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
1744/726
Michael Kvium: To kompositioner fra serien "Re-creations". Begge sign. Kvium 95, hhv. 23/40 samt 25/40. Litografier i farve. Bladstørrelse 35 x 24. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1744/719
Michael Kvium: "La Vida". Sign. Michael Kvium 09, 64/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 47.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
1744/721
Michael Kvium: "The Act". Sign. Kvium, 09, 86/100. Litografi i farver. Lysmål 66 x 47.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
1744/711
Michael Kvium: "Engle eksisterer skam 1-7". Alle sign. Kvium 87, 5/10. Radering på Zerkall papir. Bladstørrelse 48 x 38. (7)
Vurdering :
60.000 DKK Ikke solgt