924/794Bredgade
Kay Bojesen: Et par fire-armede kandelabre af sølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. H. 53,3. (2)
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
924/797Lyngby
Thorvald Bindesbøll: Artiskokskål af sølv med hamret overflade. Sign. monogram. Udført og stemplet hos A. Michelsen anno 1927. Vægt 367 g. H. 8. Diam. 16,5.
Vurdering :
40.000 DKK -
924/801Lyngby
Evald Nielsen: Et par flaskebakker af sølv med gennembrudte sider smedet med druegrene og klaser. H. hhv. 7,8 og 7,5. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK