924/559Lyngby
Björn Weckström: Armbånd af 14 kt. guld. Vægt ca. 68,5 g. B. 3,3 cm. Indvendig diam. ca. 6 cm. 1973.
Vurdering :
25.000 DKK -
924/566Lyngby
A. Michelsen: Armbånd af 14 kt. guld med seks led hver udformet som egeblad prydet med talrige kalcedoner. L. 18,3 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK -
924/571Lyngby
Bredt Bicellearmbånd af 18 kt. guld med spændelukning. Vægt ca. 86 g. L. ca. 17,5-22,5 cm.
Vurdering :
35.000–40.000 DKK -
924/572Lyngby
Bredt Bicelle diamantarmbånd af 18 kt. rosa- og hvidguld med spændelukning prydet med talrige diamanter. Vægt ca. 119,5 g. L. ca. 18,5-21 cm.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
924/573Lyngby
Bicellearmbånd af 18 kt. guld, rosaguld og 14 kt. palladiumhvidguld. Vægt ca. 66 g. B. 18 mm. L. 20 cm.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK -
924/574Lyngby
A. Michelsen: Armring af 18 kt. guld. Vægt ca. 62 g. B. 6-10 mm. Indvendig 5,6 x 6,3 cm. L. 19,5 cm.
Vurdering :
25.000 DKK -
924/576Lyngby
Oplukkelig armring af 18 kt. delvist satineret guld. Vægt ca. 47,5 g. B. 8-19 mm. Indvendig diam. ca. 5,8 cm.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK -
924/585Lyngby
Shamballa: Diamant- og keramikarmbånd af 18 kt. guld prydet med perler af keramik og kugler af guld med diamanter. L. 20-24 cm.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK -
924/588Lyngby
Mandela armring af 18 kt. rosaguld. Vægt ca. 54 g. B. 10 mm. L. ca. 19 cm. Stemplet nr. 7/466.
Vurdering :
25.000 DKK -
924/589Lyngby
Messika: Diamantarmring af 18 kt. guld prydet med tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. F-G/VS. Diam. ca. 5,8 cm.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK -
924/591Lyngby
Messika: Diamantarmring af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. F-G/VS. Diam. 5,7 cm. Str. M.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK -
924/592Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. rosaguld prydet med talrige smaragdslebne diamanter på i alt ca. 5.64 ct. L. 18,4 cm.
Vurdering :
60.000–70.000 DKK -
924/616Lyngby
Safirarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige princess-cut multifarvede safirer. B. 4 mm. L. 18,7 cm.
Vurdering :
25.000 DKK -
924/618Lyngby
Turmalinarmbånd af 14 kt. guld prydet med talrige facetslebne turmaliner. Vægt ca. 35,5 g. B. 6 mm. L. 18 cm.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK -
924/625Lyngby
Diamantarmbånd i Art Deco stil af platin prydet med diamanter på i alt ca. 30 16 ct. Halskæde med diamanter af 18 kt. hvidguld og platin medfølger. (2)
Vurdering :
200.000–250.000 DKK -
924/649Lyngby
Cartier: Diamantarmring "Juste un Clou" af 18 kt. rosaguld prydet med talrige diamanter. Signeret Cartier. Str. 17.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK -
924/659Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.55 ct. L. 18,3 cm.
Vurdering :
28.000–30.000 DKK -
924/660Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.00 ct. L. 17,2 cm.
Vurdering :
35.000–40.000 DKK -
924/661Lyngby
Willy Junget: Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 1.25 ct. L. 18,5 cm.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK -
924/692Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige marquiseslebne diamanter på i alt ca. 12.65 ct. L. 17,2 cm.
Vurdering :
100.000–120.000 DKK -
924/699Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 9.70 ct. H/VVS. L. 18,1 cm.
Vurdering :
100.000–120.000 DKK